Spotkanie klas ósmych z dr Mirosławem Oczkosiem

Dr Mirosław Oczkoś na  spotkaniu „Media i opinia publiczna” z młodzieżą klas ósmych

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas ósmych spotkali się z dr. Mirosławem Oczkosiem, specjalistą ds. wizerunku i ekspertem rynku medialnego.

Tematem spotkania były media i rola jaką współcześnie odgrywają w kształtowaniu opinii publicznej. W pierwszej części spotkania zaproszony gość tłumaczył mechanizmy funkcjonowania rynku mediów, a także wyjaśnił jak powstają nieporozumienia w procesie komunikacji  na  przykładzie  prostego eksperymentu dotyczącego przekazywania informacji przez tzw. głuchy telefon.

W drugiej części uczniowie zadawali pytania dotyczące tego jak wypaść autentycznie i naturalnie w rozmowie, przygotowania autoprezentacji czy tzw. baniek medialnych.