Sztafeta Pokoleń 2023 - część oficjalna

22 listopada, obchodziliśmy uroczystość związaną z odebraniem pałeczki Sztafety Pokoleń symbolizującej wartości, za które życie tracili uczestnicy walk o niepodległość.
To kolejna edycja SZTAFETY POKOLEŃ - spotkań kombatantów z młodym pokoleniem, w naszej szkole organizowana po raz drugi.
Honorowymi gośćmi naszej uroczystości byli kombatanci, którzy swoją życiową postawą pokazali nam, co to znaczy prawdziwy patriotyzm, odwaga, miłość i poświęcenie dla ojczyzny, a przesłanie wygłoszone przez Pana Pułkownika Czesława Lewandowskiego Przewodniczącego Społecznej Rady Kombatanckiej przy Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy oraz pomysłodawcę idei Sztafety Pokoleń na długo zapadnie nam w pamięć.
Ponadto naszymi gośćmi byli członkowie Zarządu Dzielnicy Praga-Północ: Pan Jacek Jeżewski Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ, Pan Dariusz Kacprzak Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ, Pan Jacek Wachowicz Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ oraz Radni i przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Praga-Północ. Swoją obecnością zaszczycili nas również Dyrektorzy szkół praskich a także Przedstawiciele Rady Rodziców SP127.
W części oficjalnej odśpiewany został hymn narodowy oraz pieśń legionowa „My, Pierwsza Brygada”, wystąpiło 16 pocztów sztandarowych z praskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a przez Panią Dyrektor SP 127 – Magdalenę Czub zostało wygłoszone pełne wzruszenia przemówienie.