Mikołajki w 1a

6 grudnia klasy pierwsze obchodziły Mikołajki.
Dzień ten jest niezwykle ważny dla wszystkim dzieci , które z niecierpliwością wyczekują Mikołaja. Pierwszoklasiści postanowili w tym dniu udekorować salę oraz wesoło i aktywnie spędzić czas.
Wspólnie ubrali choinkę, malowali na szybie zimowy krajobraz, śpiewali i tańczyli przy świątecznych piosenkach, brali udział w Mikołajkowej loterii fantowej.
Najważniejszym elementem całego dnia był jednak Mikołaj, który klasie 1a spłatał niezłego figla. Klasa, aby otrzymać prezenty musiała się bardzo postarać. Otrzymała list od samego Mikołaja, Rudolfa oraz Elfów, z którego jasno wynikało, że Mikołaj doskonale zna wszystkich uczniów. Zadań sporządzonych przez Elfów było kilka: dzieci musiały rozwiązać matematyczne łamigłówki, świąteczne rebusy, a nawet zatańczyć. Cała historia skończyła się sukcesem, a Mikołajki uśmiechem wszystkich dzieci.

Uwieńczeniem tegorocznych Mikołajek było również wyjście do teatru oraz do Pałacu Prezydenckiego.