Literki w akcji w klasie 1c

Uczniowie klasy 1c zrealizowali kolejne zadania w projekcie "Literki w akcji", który jest ciekawym sposobem utrwalania poznawanych liter.

W pierwszym zadaniu listopadowym dzieci poznały podstawowe zasady pisma wypukłego Braille'a, dowiedziały się, jak poszczególne punkty w systemie odpowiadają podanej literze, a następnie stworzyły powiększone modele liter alfabetu Braille'a wykorzystując... wytłaczanki po jajkach i kasztany. Podczas lekcji rozmawialiśmy również o trudnościach, jakie osoby niewidome napotykają w codziennym życiu oraz o tym, jak można im pomóc.
W drugim zadaniu dzieci formowały litery i wyrazy z rolek po papierze toaletowym, Była to kolejna okazja doskonalenia umiejętności pracy zespołowej, ponieważ dzieci wykonywały to zadanie w grupach 3-osobowych. Zadanie każdej grupy było z pozoru proste - ułożyć wybraną literę lub wyraz, ale wykonanie zadania było nieco bardziej skomplikowane, ponieważ każdy członek zespołu miał własny pomysł na jego wykonanie. Dzieci miały więc możliwość ćwiczenia w czasie zabawy trudnej sztuki negocjacji.
Podsumowaniem obu zadań było stworzenie pracy plastyczno-technicznej będącej efektem pracy całej klasy - napisu KLASA 1C.