Prof. Adam Bodnar na spotkaniu z uczniami naszej szkoły

17 października uczniowie klas ósmych SP 127, a także - młodzież z XIII LO i Zespołu Szkół nr 40, wzięli udział – w ramach lekcji WOS –
w spotkaniu z Dziekanem Wydziału Prawa SWPS prof. Adamem Bodnarem.

Podczas spotkania młodzież zgłębiała wiedzę na temat fundamentów demokracji oraz znaczenia praw i wolności obywatelskich w życiu każdego człowieka.

W pierwszej części spotkania prof. Bodnar, który przez wiele lat pełnił funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich, nakreślał system przestrzegania praw obywatelskich, który wynika z Konstytucji RP. W drugiej części zaś uczniowie zadawali pytania gościowi między innymi o ulubione lektury czy o to, kim chciał zostać, kiedy był dzieckiem. Nie zabrakło także pytań poważnych dotyczących np. naruszania praw dziecka w rodzinie czy nieprzestrzegania standardów prawa międzynarodowego, w tym praw człowieka,  podczas agresji Rosji na Ukrainę.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze i zostało zakończone pamiątkowym zdjęciem, a także wręczeniem portretu gościa wykonanego w ołówku przez uczennicę klasy 8B Klaudię Astapko.