Dzień Dyni w zerówce

26 października w oddziale przedszkolnym można było poczuć się jak w dyniowym ogródku - bowiem tego dnia przedszkolaki uroczyście obchodziły „Dzień Dyni”.

W sali i w ubiorze dzieci dominował kolor pomarańczowy, a dobry humor i świetna zabawa przyświecała wszystkim obecnym. Podczas zajęć przedszkolaki wzbogaciły wiedzę na temat dyń, dowiadując się nieco o ich historii oraz różnorodności odmian i gatunków tego warzywa. Nie lada niespodziankę dla dzieci przygotował także Supełek – bohater i przyjaciel naszych dzielnych przedszkolaków, pisząc do nich list, w którym zaprosił do wspólnej, dyniowej zabawy. Dzieci brały udział nie tylko w konkurencjach sportowych, takich jak: skoki przez dynię, przenoszenie dyni na łyżce, slalom dyniowy, ale także w zabawach matematycznych i językowych. Na zakończenie obchodów dyniowego święta każde z dzieci z wielkim zapałem zabrało się do pracy i ozdobiło swoją dynię, tworząc piękną galerię dyniowych prac.