Warsztaty botaniczne

18 kwietnia przedszkolaki gościły w murach Biblioteki Publicznej przy ulicy Strzeleckiej 21/25, biorąc udział w zajęciach edukacyjnych „Z ekologią na ty”, w ramach projektu “Botaniczna Praga – EKOsensoryczne warsztaty”.

Jako prawdziwi przyjaciele przyrody dzieci doskonale poradziły sobie z tematem dotyczącym ochrony środowiska. Miłym akcentem, kończącym spotkanie z pracownikami biblioteki, okazały się warsztaty botaniczne, polegające na zasianiu nasion kwiatów w plastikowych kubeczkach (pochodzących z odzysku).
Lekcja biblioteczna była świetną okazją do odkrycia jak niezwykłym i przyjaznym dla dzieci miejscem może być biblioteka. Dlatego raz jeszcze dziękujemy za miłe spotkanie i do zobaczenia już wkrótce!