Warsztaty - 1a

4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, Nasi Rodzice i Wychowawczyni zorganizowali dla klasy 1a niezapomniane warsztaty robienia mydła.

Była to niepowtarzalna okazja- dzieci stworzyły swoje pierwsze, dzieło sztuki- samodzielnie wybierały kształty, kolory, dodatki, zapachy, mieszając i produkując własne mydełko. Była to nie tylko super zabawa ,ale także mini lekcja fizyki i chemii. To niezapomniana chwila kreatywnej radości. Po wykonaniu i zastygnięciu mydełka zapakowały je w celofanowe torebki i zabrały do domu.

Uczniowie wzięli również udział w eksperymentach z suchym lodem. Wielkie wrażenie wywarło zjawisko sublimacji w ciepłej wodzie a jeszcze większe w gorącej wodzie. Im woda była gorętsza sublimacja przebiegała dużo szybciej i wydzielało się znacznie więcej zimnej mgły. Gdy dodano płynu do naczyń dzieci mogły obserwować powstającą pianę, z której uwalniał się biały dym.
Na zakończenie warsztatów otrzymały wymarzone zwierzątka wykonane z balonów.