Projekt "Mały Patriota" dla klas 0-3

Dzień od 3 do 10 listopada- to czas wypełniony wzmożonej pracy dla klas 0-III, obejmujący tematykę patriotyzmu.

W tych dniach realizowaliśmy zadania związane z projektem "Mały Patriota". Każda klasa miała przyporządkowaną jedną literkę z wyrazu PATRIOTA i ta literka była początkiem tematu do działań na cały tydzień. Wszystko miało dotyczyć oczywiście Naszej Ojczyzny. I tak:

P- jak polscy pisarze

A - jak atrakcje

T - jak twórczość J. Tuwima

R - jak rocznice

I - jak insygnia królewskie

O - jak Orzeł Biały

T - jak tolerancja

A - jak akweny

Podsumowaniem projektu był uroczysty apel, na którym dzieci przedstawiły swoją tygodniową pracę eksponując i opowiadając o tym, co robiły. Niespodzianką dla wszystkich uczniów był występ z flagami w wykonaniu uczniów z klasy 2c.

Tuż przed Świętem Niepodległości wszyscy uczniowie uczestniczyli w koncercie patriotycznym "Jesteśmy dziećmi ziemi tej", w wykonaniu zaprzyjaźnionej ze szkołą grupy artystycznej PRO-ARTE.

Tak duża dawka treści patriotyzmu z pewnością pozostanie w pamięci wszystkim uczniom.

W zakładce "strefa video" zobejrzyj filmiki z tego zdarzenia.