„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 września zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września Dzień Przedszkolaka

Dzień 20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, ponieważ w tym właśnie dniu obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Przedszkolaki z klasy 0a rozpoczęły świętowanie od zaśpiewania najpopularniejszej przedszkolnej piosenki – „Jestem sobie przedszkolaczek”, a następnie zostały zaproszone do wspólnej zabawy i do udziału w konkursach. Dzieci rzucały piłkami do celu, tańczyły na gazetach, przebijały balony, w których ukryte były karteczki z różnymi zadaniami do wykonania. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Nawet zjedzenie kawałka cytryny nikomu nie popsuło humoru! Na koniec każdy z naszych Przedszkolaków otrzymał pamiątkowy medal oraz bilecik z komplementem, którym w domu pochwalił się rodzicom.