Pająki w PKiN

19 października 2021 roku w ramach przyrodniczej edukacji przedszkolnej klasa 0a wybrała się na wycieczkę do Pałacu Kultury i Nauki.

Wystawa "Fascynujący Świat Pająków i Skorupiaków" umożliwiła nam poznanie wielu gatunków pająków oraz skorupiaków. Oglądaliśmy zwierzęta z przewodnikiem, pasjonatem pająków. Eksperymentowaliśmy z latarką oświetlając terrarium. Zobaczyliśmy świecącego skorpiona w świetle UV. Mieliśmy okazję wziąć na ręce tropikalnego ptasznika o imieniu "Róża". Inkluzje, unikatowe monety, multimedia, wylinki skorupiaków i pająków uatrakcyjniły naszą wycieczkę.
Dodatkowym atutem było bezpieczne poruszenie się komunikacją miejską - metrem - w towarzystwie nauczycielek i rodzica naszego kolegi z klasy.
Niektórzy z nas obalili stereotyp strasznej Czarnej Wdowy, czy Goliata Olbrzymiego.