Dzień Dyni w 0a

29 października Przedszkolaki  z klasy 0a obchodziły Dzień Dyni. Tego dnia klasa zamieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy.

W tej niezwykłej, jesiennej scenerii dzieci zostały powitane zabawną rymowanką:  „Dynia wita Was, na imprezkę nadszedł czas”, która wprawiła je w dobry humor.

Przedszkolaki  poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym i smacznym warzywem, i że można z niej przygotować wiele różnorodnych dań.

Następnie dzieci przystąpiły do dyniowych zabaw i konkursów sportowych. Na początek: „Skoczna dynia” – starszaki miały za zadanie przeskoczyć obunóż przez dynię różnej wielkości tak, aby jej nie dotknąć, następnie odbył się slalom dyniowy, który każde dziecko musiało pokonać za pomocą gumowej piłki. Był też hokej dyniowy (toczenie dyni między pachołkami za pomocą kija do hokeja), a także przenoszenie dyni na łyżce. Na zakończenie zawodów sportowych odbyły się tańce i zabawy muzyczno-ruchowe – oczywiście z dynią w roli głównej.

Zadowolone miny dzieci były dowodem na to, że była to dla nich świetna zabawa. Było wesoło, sportowo, a przede wszystkim bardzo dyniowo!!!