Kraina Baśni w 0a

5 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia przedszkolna sala zamieniła się w niezwykłą, pełną magii i tajemniczości krainę baśni, do której przybyły dzieci przebrane w przepiękne stroje ulubionych bohaterów bajkowych. Nie zabrakło więc: księżniczek, Spider-Mana, Myszki Minnie, Smoka, Lloyda, Harrego Pottera i wielu innych.

Przedszkolaki bawiły się wspaniale. Zabawom, tańcom i konkursom sprawdzającym ich wiedzę na temat znajomości baśni i bajek nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, a bajkowe postaci i tytuły bajek – po rekwizytach oraz dopasowywały tytuły bajek do ilustracji. Utożsamiając się z ulubionymi bohaterami uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając ich smutki i radości. Na chwilę stały się Kopciuszkiem, który oddziela ziarna grochu od fasoli, Śpiącą Królewną, która zjadła zatrute jabłko oraz dzielnymi Rycerzami uczestniczącymi w turnieju rycerskim, w ramach którego zbijali kręgle, czy budowali pałac z plastikowych kubeczków.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka oraz stał się świetną okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.