Warsztaty origami z Ambasadorem Japonii

27 maja w Wydziale Informacji i Kultury Japonii odbyły się wyjątkowe, niezwykłe, nadzwyczajne warsztaty origami z udziałem Gości Honorowych.
Swoją obecnością zaszczycili nas:
Miyajima Akio
Ambasador Japonii w Polsce
Michiko Makino
I Sekretarz, Dyrektor Wydziały Informacji i Kultury Japonii.
Pan Ambasador zwrócił się do uczniów klasy 4b w języku polskim, co było dla nas miłą niespodzianką. Opowiedział nam o tradycji puszczania latawców Koinobori, która związana jest z obchodzonym 5 maja japońskim Dniem Dziecka.
Pan Miyajima Akio złożył życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, który przypada 1 czerwca. W miłej atmosferze, pełnej uśmiechu zabraliśmy się do składania żurawi origami, symbolu Pokoju na świecie. Złożone wspólnie żurawie stanowiły ozdobę latawca, naszego polsko-ukraińsko-japońskiego.
Na zajęciach edukacyjnych o kraju Kwitnącej Wiśni poznaliśmy kilka zwrotów w języku japońskim dzięki czemu mogliśmy pożegnać się
さようなら
Sayōnara
To było wspaniałe podsumowanie miesiąca, podczas którego nasza Największa wystawa żurawi origami w Polsce mogła być podziwiana podczas cyklicznych warsztatów i zajęć edukacyjnych w Wydziale Informacji i Kultury Japonii.
ありがとうございました
Arigatōgozaimashita