I Forum Edukacyjne na Pradze Północ

pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy

Pana Wojciecha Zabłockiego

Wydarzenie ma na celu rozpowszechnienie wzorcowych przykładów w zakresie nowatorskich inicjatyw w edukacji wczesnoszkolnej oraz wsparcie nauczycieli w trudnej sztuce wychowania, a także informowanie, inspirowanie do skutecznych działań dydaktyczno – wychowawczych. Zdecydowanie popieram taką inicjatywę”.

Wojciech Zabłocki

Termin; 10.04.2018 r (wtorek)

Miejsce; Szkoła Podstawowa 127

Praga Północ

Czas; godz.15:00 – 18.30

Organizatorzy: Magdalena Czub – Dyrektor Szkoły 127

Grażyna Duszyńska – Doradca Metodyczny

Założenia

Rozpoczynając od roku 2018  proponujemy corocznie organizować forum edukacyjne w innej szkole, aby promować pracę nauczycieli z dzielnicy Pragi Północ nauczycielom z innych dzielnic. Warto byłoby każde forum rozpoczynać od wykładu inaugurującego, następnie nauczyciele danej szkoły równolegle prowadziliby warsztaty pokazując swoją pracę i specyfikę danej szkoły.

Na spotkanie trzeba się zalogować na stronie; www.wcies.edu.pl

Program Forum

1. 1.     Spotkanie ogólne;  godz. 15:00 – 16:30

-         powitanie

-         przedstawienie

-         wykład „Jakimi metodami uczyć małe dzieci?”

dr Małgorzata SieńczewskaWykładowca UW członek Komisji Programowej na Wydz. Pedagogicznym UW doradca Dziekana ds. potwierdzania efektów kształcenia na WPUW

Coaching w edukacji.

-   sprawy organizacyjne

1. 2.     Przerwa;  godz.16:30 – 17:00

1. 3.     Warsztaty; godz.17:00 – 18:30

1. Montessori – rozwój zdolności, kreatywności i samodzielności myślenia małego dziecka.

mgr Anna DrosteStudia magisterskie Edukacja wczesnoszkolna i korekcyjna. Studia podyplomowe - Terapia pedagogiczna z elementami Systemu Marii Montessori.

1. Wiosenne inspiracje w sztuce – warsztaty plastyczne.

mgr Beata Borowska UW Studia magisterskie Edukacja wczesnoszkolna. Studia podyplomowe - Terapia pedagogiczna

1. Programowanie – nauka czy zabawa.

mgr Małgorzata MielczarzWyższa Szkoła Pedagog. „Warszawa

programuje” kurs I i II stopnia w OEIiZK

1. Czynnościowe nauczanie matematyki (gry, karty, kości, geometria) – warsztaty matematyczne

mgr Maria Krupińska  Studia magisterskie Wyższa Szkoła

Pedagogiczna w Kielcach Studia podyplomowe - Terapia pedagogiczna

1. Zaczęło się od gry w szachy – warsztaty z szachami w tle.

mgr Urszula Andrasik Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Studia Podyplomowe z terapii pedagogicznej, kurs „Metodyka gry w szachy”

1. Terapeutyczna rola bajek – wykorzystanie bajkoterapii w świetlicy szkolnej.

mgr Małgorzata Wiertlewska  Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu profilaktyki społecznej i resocjalizacji ze specjalnością wychowawczą. Społecznie zaangażowana w pracę na rzecz rodzin i młodzieży zagrożonej niedostosowaniem społecznym.