Ważka ze słomek

Po świątecznej przerwie witamy Was ponownie!
Mamy nadzieję, że z ochotą przejrzycie nasze propozycje i wybierzecie coś dla siebie.
Dla tęskniących za przyrodą mamy coś wyjątkowego Ważka ze słomek
Materiały i przybory:
- kolorowe słomki do napojów
- koraliki
- nożyczki
- żyłka lub cienki drucik
- zszywacz
- dziurkacz
1. Z kolorowych słomek do napojów odcinamy dwa fragmenty na skrzydła, 5 krótkich kawałków na odwłok i 3 na głowę ważki.
2. Bierzemy żyłkę lub drucik i nawlekamy na nią jeden koralik i zawiązujemy solidny supeł. Następnie nawlekamy na przemian słomki i koraliki. Tak powstaje ogon ważki.
3. Przystępujemy do zrobienia skrzydeł. W każdej słomce przeznaczonej na skrzydła robimy dziurkaczem dziurkę, aby dobrze to się nam udało musimy spłaszczyć słomkę w rękach.
4. Oba elementy skrzydeł równo składamy a następnie łączymy zszywaczem. Dziurka musi zostać na środku, nie przejmujcie się, gdy zszywka zasłoni część otworu - żyłka lub cienki drucik spokojnie przejdzie.
5. Na żyłkę lub drucik z ogonem ważki nawlekamy skrzydła a następnie kolorowy koralik i elementy głowy. Ciemne lub błyszczące koraliki są oczami. Żyłkę z powrotem przeciągamy przez kolorowy koralik a następnie ściągamy i zawiązujemy pod koralikiem supeł.
6. Koniec żyłki przeciągamy przez skrzydła, najbliższy kawałek słomki a potem odcinamy.

Gotowa Ważka może służyć jako breloczek do kluczy lub być wspaniałym prezentem dla rodziców.