22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi ma na celu przede wszystkim przypomnienie ludziom na całym świecie, jak ważna jest troska o środowisko naturalne i promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Niewiele osób wie jak wygląda segregowanie śmieci w fabrykach.  Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co dzieje się z waszymi śmieciami zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu. Dowiecie się z niego jak wygląda praca firmy Lekaro z Woli Duckiej.
Jak są segregowane odpady? - Fabryki w Polsce

W trosce o środowisko należy unikać wytwarzania nadmiernej ilości śmieci. W celu ograniczenia wyrzucania papieru można zrobić z niego papier czerpany, który później wykorzystacie np. do innych prac plastycznych, pakowania prezentów, itp.
Jak zrobić papier czerpany - Wikd102