Szkoła Podstawowa nr 127

Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 127

03-438 Warszawa

ul. Kowieńska 12/20

tel. 22 619 30 88

Jak zostać dobrym strategiem

Sabotażysta

To gra karciana dla co najmniej 3 osób – aż do 10, rozgrywka trwa do pół godziny. Już rezolutne siedmiolatki sobie z nią poradzą.

Gracze wcielają się w role krasnali poszukujących bryłek złota w kopalni. Praca wre, gdy nagle kilof łamie się, a górnicza latarnia niespodziewanie gaśnie. Sabotażysta znowu uderzył! Kim jest tajemniczy przeciwnik? Czy działa sam czy w grupie? Czy zdoła powstrzymać kopaczy przed wydobyciem złota? Jeżeli kopacze zdołają przebić tunel do skarbu, otrzymają nagrodę w postaci bryłek złota, podczas gdy sabotażyści odejdą z pustymi rękoma. Jednak jeśli kopacze poniosą porażkę, nagrodę zagarniają sabotażyści.

Sabotażysta to gra towarzyska, w której wymagany jest spryt, strategia i umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika.

 

Catan

 

Odkryjcie nowy ląd!
Jesteście pierwszymi osadnikami, którzy przybyli na wyspę Catan. Szybko budujecie drogi i wznosicie pierwsze osady. Okoliczne tereny zapewniają wam surowce niezbędne do rozwoju. Handel kwitnie, a osady rozrastają się do miast. Jednak po pewnym czasie na wyspie zaczyna brakować miejsca – wtedy rozpoczyna się walka o ziemię, surowce i władzę. Pora wprowadzić w życie wasz błyskotliwy plan, licząc przy tym na odrobinę szczęścia!

Catan to gra ekonomiczno-strategiczna, generująca dużo interakcji między graczami. Celem jest zdobycie 10 punktów, które otrzymuje się budując osady i miasta. Robimy to za pomocą surowców, pozyskiwanych z planszy (decydują o tym rzuty kostką) albo handlując z innymi graczami. Dodatkowo można otrzymać bonusowe punkty za wybudowanie najdłuższej drogi i zgromadzenie największej armii. Kupować możemy również Karty Rozwoju – pomagają one w szybszym zdobyciu dodatkowych surowców lub punktów. Jednak pamiętać też trzeba, że na osadników czyhają złodzieje, którzy kradną ciężko zdobyte surowce.

Ta gra rozwija umiejętność planowania, przewidywania, inwestowania, sztuki negocjacji między graczami, rodzi mnóstwo emocji. Z moją Rodziną (4 osoby) gramy w nią godzinami!

Catan ma mnóstwo wersji i rozszerzeń. Dostępna jest gra karciana, kościana, Catan Junior (od 6 r.ż.) oraz dodatki – Kupcy i Barbarzyńcy, Żeglarze, Odkrywcy i Piraci, Miasta i Rycerze, Gra o Tron.