Scrabble – rozwijająca rozrywka

Kochane Dzieciaki, dziś polecam Wam Scrabble, najpopularniejszą grę słowną.

W tej grze liczy się każde słowo, ta rozgrywka może być pasjonującym pojedynkiem i relaksującą rozrywką.

Gra polega na układaniu na planszy słów w taki sposób, aby wzajemnie się krzyżowały, podobnie jak w krzyżówce. Każdy gracz stara się uzyskać jak najlepszy wynik punktowy. Punktowana jest każda litera składająca się na słowo. Dodatkowe punkty uzyskujemy, jeżeli litery umieszczone są na punktowanych polach planszy. Są dwa rodzaje premii, słowne i literowe. W pierwszym przypadku premiowane jest całe słowo, w drugim tylko litera, którą położyliśmy na odpowiednim polu planszy. Premia powoduje, że wartość słowa lub litery zostaje podwojona lub potrojona.

Scrabble doczekały się wielu odmian i wariacji. Jednak oryginalna wersja zawsze cieszy się największą popularnością. Ta gra to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie i ma także dużą wartość edukacyjną. Dzieci uczą się ortografii, poznają nowe słowa i rozwijają swoje słowotwórcze zdolności.

Życzymy Wam dobrej zabawy!