Szkoła Podstawowa nr 127

Szkoła Podstawowa nr 127

03-438 Warszawa

ul. Kowieńska 12/20

tel. 22 619 30 88

Czym zająć znudzone dziecko? Daj mu grę logiczną dla jednej osoby.

Dziś prezentuję serięSmartGames dla 1 gracza, tym razem w formie gier podróżnych. Małe, kompaktowe opakowania, książeczki z zadaniami na wielu poziomach (cena też jest dużo niższa niż zwykłych gier), twarda okładka, zamknięcie na guzik, magnesowe elementy, które przylegają do planszy.

 

Zaproponowane gry rozwijają myślenie logiczne, wyobraźnię przestrzenną, a także spostrzegawczość. A wszystko to w atmosferze dobrej zabawy i rywalizacji z samym sobą.

Moją ulubioną grą, do której często wracam jest „Wodny świat”. Poprzez odpowiednie manewrowanie naszymi magnesowymi różnokształtnymi elementami, będziemy starali się odnaleźć rozwiązania do zagadek przedstawionych w książeczce. Będzie to swego rodzaju zabawa w chowanego, bo jak pochować inne zwierzątka, by zostało nam tylko 5 żabek? A może ma być tylko 1 żabka i 3 czerwone jaszczurki? Zadań jest naprawdę sporo, także starczy na wiele godzin dobrej zabawy! Każda zagadka ma tylko jedno rozwiązanie, które można odnaleźć na końcu książeczki z zadaniami.

 

Na podobnej zasadzie oparta jest gra „Robaczki”, jednak poziom trudności w niej jest trochę większy (od 7 r.ż.).

 

Gra „Magiczny Las”różni się już od wyżej opisywanych– książeczka niby ta sama, też mamy 4 poziomy trudności, instrukcję, ale nie ma już tylko 4 elementów magnesowych o różnych kształtach, a 9 mniejszych. Na dodatek wszystkie są kwadratowe i przedstawiające drogi – skrzyżowania, zakręty, mosty… W Magicznym Lesie naszym zadaniem będzie znalezienie właściwej drogi, która połączy ze sobą wskazane w książeczce magiczne postacie i przedmioty ukazane wokół planszy. Żeby było ciekawiej, w trudniejszych zakładkach dochodzi warunek, że drogi niektórych figurek wręcz nie mają prawa się połączyć, więc jak tu zbudować drogę by np. kot nie doszedł do żaby, ale żaba doszła do kruka? Co różni jeszcze Magiczny Las od Robaczków i Wodnego Świata? To, że nie ma jednego jedynego rozwiązania zagadek. Mamy bowiem 48 zadań i 1001 możliwych rozwiązań! Na końcu książeczki z zadaniami przedstawione jest przykładowe rozwiązanie danej zagadki. Na początku nie wszystkie zagadki są jasne, ale gdy już oswoimy się z oznaczeniami strzałek i przekreślonych strzałek oznaczających kto do kogo ma dojść, a do kogo nie może, to pójdzie już z górki. Magiczny Las przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia.