„Bocian z płatków kosmetycznych”

Bociany to zwiastun wiosny, dlatego nie może go zabraknąć w wiosennych propozycjach :)

Przed nami do wykonana bardzo prosta i urokliwa dekoracja doniczkowa, która będzie nam przypominać o tej pięknej porze roku, którą jest wiosna:)

Do wykonania pracy potrzebujesz:

- 4 waciki kosmetyczne;

- patyczek do szaszłyków;

- czerwony i czarny papier;

- flamaster;

-ołówek;

- klej;

- nożyczki;

-opcjonalnie wstążeczka lub sznureczek

Sposób wykonania:

1.Głowa - z czerwonego papieru wycinamy dziobek, który przyklejamy do płatka, następnie czarnym flamastrem rysujemy oko naszego bocianka. Tak wykonana głowę przyklejamy na końcu naszego patyczka.

2. Na czarnym papierze odrysowujemy kształt skrzydełka, wycinamy i przyklejamy do płatka. Gotowy płatek ze skrzydełkiem przyklejamy do patyczka.  Pamiętaj, aby pomiędzy głową a tułowiem było odstęp- szyja bociana:)

3. Dodatkowo oba przyklejone już płatki (głowa z dziobkiem, tułów ze skrzydełkami) podklejamy czystymi płatkami od strony, gdzie widoczny jest patyczek.

Wzmocni to naszą konstrukcje i da nam pewność, że naklejone wcześniej waciki nie odpadną.

Pamiętaj, aby oba waciki równo do siebie przylegały, postaraj się zatem posmarować cały wacik klejem

i równo go przyłożyć :)

4. Patyczek do szaszłyków kolorujemy czerwonym flamastrem, ale tylko w dolnej część toż pod tułowiem naszego bocianka. ;

5. Jeżeli dodatkowo chcesz przyozdobić bocianka, może na jego szyi zawiązać w kokardkę sznureczek lub wstążeczkę.

Praca jest gotowa:)! Teraz patyczek z naszym bociankiem możemy wbić w ziemię w wybranej donice i cieszyć się Wiosną :)