Z Pawłem Bręsewiczem o książkach przy kawie i herbacie

30 listopada, w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12, uczniowie klas IV przy "herbatce i kawie" mogli porozmawiać z autorem książek p. Pawłem Beręsewiczem o jego twórczości.

Paweł Beręsewicz to autor powieści, opowiadań i wierszy adresowanych do młodych czytelników (między innymi Więcej niż klub, Tajemnica człowieka z blizną, Czy wojna jest dla dziewczyn?, Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, Pieniądze albo kasa, Noskawery). Twórczość pisarza była wielokrotnie nagradzana.

Na początku spotkania autor sprawdził znajomość języka angielskiego u dzieci (pewnie dlatego, że kiedyś sam uczył języka angielskiego, jest także autorem słowników i tłumaczem wielu książek).

Potem rozpoczął rozmowę na temat czytelnictwa, zadając pytanie, czy to prawda, że ludzie czytają coraz mniej. Dzieci chętnie  włączyły się do dyskusji. Kilkoro uczniów zostało zaproszonych na rozmowę o książkach przy herbatce. Ochotników do wyznaczonych zadań nie brakowało. Pisarz poruszył z dziećmi temat: kryminałów, miłości i pieniędzy, obrazując każdy z nich swoimi utworami. Opowiadał barwnie o bohaterach swoich utworów, nie zdradzając jednak zakończenia przygód.

Spotkanie zakończyły pytania skierowane do gościa. Dzieci dowiedziały się, że autor czerpie inspirację do swej twórczości z obserwacji, doświadczeń i życia własnej rodziny, jak było to w przypadku Ciumków.

Na zakończenie autor rozdawał autografy i wpisywał dedykacje do książek. Wierzymy, że to spotkanie zapadnie na długo w pamięci dzieci i zachęci do czytania.
Więcej informacji o naszym gościu można znaleźć na stronie internetowej: http://www.pawelberesewicz.art.pl/