Dzień Zdrowego Śniadania w 1c

8 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie klasy 1c obchodzili ten dzień we wtorek.

Była to kolejna okazja do wspólnego jedzenia i poznawania nowych smaków oraz do rozmowy o zdrowym odżywianiu i właściwej proporcji różnych składników w codziennej diecie.
Dzieci przy jednym dużym stole samodzielnie przygotowały śniadanie z ulubionych składników. Kanapki, które powstały były nie tylko zdrowe i pełne warzyw, ale również ładne i zachęcające, aby je schrupać.

Poprzednia smakowita lekcja odbyła się w październiku - jej tematem przewodnim były owoce i warzywa, których nazwy rozpoczynają się głoską "m" oraz "a". Dzieci rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa bez użycia wzroku, jedynie po zapachu i smaku. Było przy tym dużo radości i próbowania nowych rzeczy.
Kolejna zdrowa i smaczna lekcja odbędzie się już niebawem.