Koncert "Witajcie w muzycznej bajce" - klasa 1c

Klasa 1c uczestniczyła w koncercie "Witajcie w muzycznej bajce" w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Był to pierwszy koncert w ramach cyklu "Poranki Muzyczne".

Dzieci wysłuchały 8 utworów w wykonaniu uczniów szkół muzycznych oraz pani profesor Hanny Sosińskiej-Kraski i poznały nazwy oraz brzmienie różnych instrumentów (flet obój, fagot oraz fortepian). Utwory nawiązywały do znanych dzieciom bajek i baśni, m. in. "Calineczka", "Pinokio", "Królewna Śnieżka", "Jaś i Małgosia", "Kopciuszek", "Słoń Dumbo", "Czerwony Kapturek" - wsłuchując się w dźwięki utworów i przymykając lekko oczy łatwo było wyobrazić sobie przygody bajkowych bohaterów.
Uczniowie klasy 1c mieli też okazję pomyśleć życzenia przy dzwonie na Starym Mieście - oby wszystkie marzenia się spełniły!