Przedszkolak - mały patriota

Ostatni tydzień w oddziale przedszkolnym upłynął pod hasłem: „Przedszkolak – mały patriota”.

W ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych dzieci utrwalały swoją wiedzę dotyczącą własnego kraju oraz poszerzały ją o nowe wiadomości związane z ojczyzną.

Zerówkowicze zapoznali się z postacią Karolka – chłopca, który zaprosił ich do obejrzenia edukacyjnej bajki pt. „Karolek i 11 listopada” dotyczącej naszej ojczyzny. Ta krótka lekcja była dla dzieci przypomnieniem ważnych wydarzeń z historii Polski, a także wprowadzeniem do odpowiedzi na pytanie: „Kto to jest patriota?”. Przedszkolaki doskonale znają symbole narodowe, legendę o powstaniu państwa polskiego, potrafią wskazać na mapie Polski ważne miejsca (stolicę, Wisłę, morze Bałtyckie, Tatry), znają hymn państwowy i wiedzą jaką postawę przyjąć podczas jego śpiewania. Po krótkiej „wyprawie” po kraju z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do quizów i łamigłówek sprawdzających ich wiedzę na temat omawianych treści oraz do wykonania przeróżnych prac plastycznych.

Trzeba przyznać, że rosną nam wspaniali Polacy!