W poszukiwaniu jeża

10 września przedszkolaki obchodziły Dzień Jeża.

Tego dnia dzieci miały okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz przygotowań do zimy.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny: „Czy wiesz, że jeż?”, który pozwolił im rozwiać wszelkie wątpliwości m.in. co do tego czy jeże lubią jeść jabłka. Z przyjemnością rozwiązywały zagadki, labirynty, uczestniczyły w zabawie muzyczno-tanecznej: „Szur, szur, szur jeżyk mały” oraz z zaangażowaniem i ostrożnością udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie miały za zadanie odnalezienie jeżyka – bohatera obchodzonego święta.
Podsumowaniem aktywnego udziału w obchodach Dnia Jeża było wykonanie przez dzieci pracy: „Ziemniaczany jeżyk”.

Ten dzień dostarczył nam wszystkim dużo radości i nowej, ciekawej wiedzy!