Kosmiczne lekcje klasy 1c i Zerówki

W marcu klasa 1c realizowała projekt ,,Kosmos".

Uczniowie, pracowali w grupach i wyszukiwali w książkach informacje o planetach Układu Słonecznego (które zapisywali w metryczkach), wykonali modele planet oraz ,,Kosmos w słoiku". Temat był tak interesujący, że uczniowie chcieli podzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami.

Zerówkowicze również bardzo lubią tematy związane z kosmosem. Dlatego ostatnie dni upłynęły Przedszkolakom pod hasłem „Śnię o gwiazdach i planetach”. Zajęcia miały na celu rozbudzanie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Zerówkowicze oglądały różne książki i filmy edukacyjne o kosmosie. Poznały budowę Układu Słonecznego, nazwy planet i ciekawostki z nimi związane. Dowiedziały się kim jest Mikołaj Kopernik oraz gdzie leży pachnące piernikiem miasto Toruń.

Na zakończenie kosmicznych działań dzieci wybrały się w galaktyczną podróż rakietą zbudowaną samodzielnie z otrzymanych figur geometrycznych. Zadanie wcale nie było proste! A biletem wstępu na pokład kosmicznego statku było właściwe rozwiązanie zadań i łamigłówek związanych z kosmosem.
W czwartek 14 marca dzieci spotkały się na wspólnej kosmicznej lekcji, podczas której pierwszaki zaprezentowały swoją wiedzę o planetach, a zerówkowicze aktywnie uczestniczyli w prezentacji, odpowiadając na zadawane im pytania. Ważnym punktem zajęć była lubiana przez dzieci piosenka ,,W Układzie Słonecznym".

Podsumowaniem zajęć był ,,Kosmiczny quiz" - pary składające się z pierwszaka i zerówkowicza odpowiadały na pytania używając specjalnych lizaków oznakowanych cyframi: 1, 2.

Była to nie tylko lekcja o kosmosie, ale również o współpracy, wspieraniu się, dzieleniu wiedzą. Lekcja pełna wrażeń i nowych doświadczeń, które na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wszystkie działania wspierające realizację projektu ,,Kosmos".