Powitanie wiosny - klasa "0"

21 marca to doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście dłuuugo wyczekiwanej wiosny.

Tego dnia sala oddziału przedszkolnego zamieniła się w wiosenny ogród, w którym dominował kolor zielony, a dzieci bawiły się doskonale. Pełne energii i chęci do działania wykonały wszystkie zadania, które przygotowała dla nich Pani Wiosna.
Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą przyrodniczą dotyczącą tej najpiękniejszej z pór roku. Potrafiły wskazać charakterystyczne dla wiosny elementy pogody, nazwać pierwsze kwiaty i wymienić nazwy ptaków wracających z odległych, ciepłych zakątków ziemi. Największym wyzwaniem okazało się jednak dla zerówkowiczów wybudzenie misia z zimowego snu… Ale i tym zadaniem dzieci poradziły sobie doskonale!

Dlatego śmiało możemy stwierdzić, że pogodny i wiosenny nastrój związany z nadejściem nowej pory roku zagościł u przedszkolaków na dobre.