Kazimierz Dolny - 2a/2c

19 października klasa 2a i 2c wybrała się na całodniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego - urokliwego miasteczka, położonego nad Wisłą, w województwie lubelskim.

Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od rejsu po Wiśle. Mieliśmy okazję podziwiać piękne krajobrazy miasta w jesiennej już szacie. Po rejsie wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do lessowych wąwozów, które są niezwykle i ogromnie malownicze. Gęstą nicią oplatają miasto. W wąwozie ,,Korzeniowy dół'' widzieliśmy wystające i poskręcane fantastycznie korzenie drzew rosnących na skarpach. Wąwóz ten nazywany jest ,,bajkowym wąwozem''.
Zwiedziliśmy również ruiny zamku położonego na wzgórzu, który został ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego, na początku drugiej połowy XIV wieku. Powyżej zamku góruje wieża strażnicza, nazywana popularnie basztą, z XIII wieku. Gdy weszliśmy schodami na górę mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę miasta.
Po baszcie zdobyliśmy Górę Trzech Krzyży, z której widać było cały Kazimierz i dolinę Wisły. Na koniec podziwialiśmy renesansowy rynek, z pięknie zdobionymi fasadami kamienic. W centrum Rynku zobaczyliśmy studnię, która była niegdyś zdrojem ulicznym. Mieliśmy również okazję zobaczyć jak wyglądają spichlerze zbożowe, które są wyjątkowym symbolem Kazimierza.
Polecamy Wszystkim zwiedzanie tego urokliwego miasteczka ...