Rekord Polski w Największej Wystawie Żurawi Origami

24 października 2021 roku, w Światowy Dzień Origami, nasza Szkoła ustanowiła Rekord Polski w kategorii :

NAJWIĘKSZA WYSTAWA ŻURAWI ORIGAMI W POLSCE !!!

Origami to sztuka składania papieru uważana za tradycyjną sztukę japońską.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane we współpracy z Biurem Rekordów i zostało objęte honorowym patronatem Ambasady Japonii.

W zorganizowanie największej w Polsce wystawy żurawi, wykonanych techniką origami, zaangażowana była cała Społeczność SP127. Celem było wykonanie jak największej ilości papierowych żurawi, zaaranżowanie ciekawej wystawy i różnorodnych kompozycji z papierowych form, integracji uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

Podczas oficjalnego otwarcia wystawy w Naszych progach gościliśmy:

- Pan Kotaro  Hashimoto – attaché kulturalny Ambasady Japonii w Polsce

i zastępca Dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Japonii

- Pan Dariusz Kacprzak – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ

- Pani Dorota Łoboda – Przewodnicząca Komisji Oświaty Miasta Stołecznego Warszawy

- Pan Jacek Wachowicz – Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Północ

- Pan Andrzej Sowa – Wiceprzewodniczący Komisji Oświaty Dzielnicy Praga-Północ

- Pani Paulina Plenzler  - Sędzia Biura Rekordów

- Pani Marzena Czerwińska- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 73

którzy witani byli przez uczennice klas ósmych, ubrane w tradycyjny japoński strój yukata.

Podczas tego dnia z niecierpliwością czekaliśmy na oficjalny wynik Sędziego z Biura Rekordów, który skrupulatnie liczył ilość wykonanych żurawi. Każda utworzona i przedstawiana na wystawie kompozycja była opisana z podaną szczegółowo  liczbą żurawi, z jakiej została wykonana. Aby umilić czas oczekiwania na werdykt, nasze uczennice zaprezentowały taniec żurawi. Odbył się również pokaz japońskiej sztuki walki karate, gdzie swoje umiejętności mogli zaprezentować nasi uczniowie i absolwenci. Nie zapomnieliśmy również o osobach, które chciały nauczyć się techniki składania origami, umożliwiając im udział w warsztatach.

I tak o godzinie 15.45 sędzia z Biura Rekordów ogłosiła, że wykonaliśmy 17 254 żurawie, ustanawiając Rekord Polski! Radości nie było końca :)

Zdobyliśmy oficjalny Certyfikat Rekordu Polski i tym samym dołączyliśmy do elitarnego grona rekordzistów Polski. Z niecierpliwością czekamy na wpis do Księgi Rekordów Polski i mamy nadzieję, że długo nie zostanie on pobity.

Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia :)