Rowerowy Maj 2022

Nasza szkoła w tym roku dołączy do słynnej akcji "ROWEROWY MAJ 2022", największej kampanii w Polsce, promującej zdrowy tryb życia.

ROWEROWY MAJ – CO, DLACZEGO I PO CO?
Rowerowy Maj promuje zdrowy styl życia, zrównoważoną mobilność, ekologię i popularyzuje rower jako środek transportu. Zasady kampanii są bardzo proste: przez cały maj zachęcamy uczniów, aby codziennie docierali do szkoły w sposób aktywny - na rowerze, hulajnodze lub rolkach. Dzieci podczas drogi do szkoły ćwiczą swoją koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności, zdobywają
praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności. Poranny wysiłek fizyczny poprawia także koncentrację na lekcjach.
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „dla klimatu” – pragniemy w ten sposób podkreślić jak ważne są codzienne decyzje transportowe w kontekście ochrony naszej planety. W związku z tym przewidujemy dodatkowe akcje informacyjne w trakcie trwania kampanii, jak i na jej zakończenie.
W zamian za aktywną podróż uczniowie otrzymają od nauczyciela dwie naklejki: jedną na swój dzienniczek rowerowy, drugą na plakat klasowy. W skali miasta nagradzamy 3 najaktywniejsze placówki, przekazując im na przykład mobilne miasteczka ruchu drogowego, czy komplety rowerów.
W każdej szkole najaktywniejsza klasa wygrywa wycieczkę lub warsztaty, natomiast indywidualnie uczniowie otrzymują bezpłatne wejściówki lub zniżki na ciekawe atrakcje.