Jubileusz Nadarzyńskiej Mini Siatkówki

W sobotni poranek uczennice naszej szkoły wzięły udział w Jubileuszu Nadarzyńskiej Mini Siatkówki. W kategorii dwójek dziewcząt, wśród ponad 100 zespołów z całej Polski, znalazło się 5 drużyn UKS Esperanto. Faza grupowa była rozgrywana jednocześnie na dwóch halach sportowych, a awans z 13-zespołowych grup uzyskiwały jedynie 2 najlepsze drużyny.

Wszystkie zespoły zdobywały potrzebne doświadczenie, szykując się do rozgrywek mazowieckich. Doskonaliły zarówno indywidualne umiejętności, jak i współpracę z koleżankami. Wśród reprezentantek klubu wyróżniający wynik osiągnęła drużyna Esperanto 1, która po serii 10 wygranych spotkań zajęła 2 miejsce w grupie. Dziewczyny zakwalifikowały się do półfinałów, gdzie zabrakło im przede wszystkim warunków fizycznych i doświadczenia w walce z czołówką turnieju. Ostatecznie uplasowały się na 7 miejscu w swojej grupie półfinałowej.
Uczestnictwo w turnieju ogólnopolskim na tak wysokim poziomie to ogromne wyróżnienie dla uczennic SP 127, możliwe dzięki współpracy szkoły z klubem oraz organizatorom turnieju GLKS Nadarzyn.